Elevii din București și din alte 25 de județe s-au întors la școală, după o săptămână de vacanță. Revenirea e dureroasă pentru cei de clasa a opta, care au încasat duşul rece al rezultatelor la simularea Evaluării Naţionale. Notele vor fi discutate cu profesorii şi cu părinţii.