Restricții dure împotriva răspândirii coronavirusului în Spania

Tot mai multe regiuni din Spania impun restricții dure după creșterea numărului de îmbolnăviri. Peste 4.800 de municipii au fost izolate, barurile și restaurantele se vor închide mai devreme, va fi redus accesul în magazine iar în unele provincii oamnii nu mai au voie să iasă din casă de la ora 22.00.

Spaniolii au ieșit în aer liber, după 7 săptămâni de izolare

Spania a depășit astăzi 25 de mii de decese cauzate de COVID- 19. Bilanțul zilnic este în scădere și încep să se relaxeze și măsurile restrictive. După 7 săptămâni de izolare, de astăzi spaniolii de toate vârstele au voie să iasă din case pentru a face sport și plimbări în aer liber.

Armata spaniolă, implicată în lupta împotriva COVID-19

Spania se îndreaptă spre finalul crizei de Covid19, după cum afirmă autoritățile de la Madrid, care observă o scădere semnificativă a bilanţului zilnic de îmbolnăviri. De azi, copiii pot ieşi la plimbare, o oră pe zi, însoţiţi de un adult. În lupta împotriva coronavirusului e din ce în ce mai implicată armată.

Ultima Oră

Cele mai citite