Președintele Klaus Iohannis a vizitat, vineri, Centrul național de stocare a vaccinurilor anti-COVID-19 de la Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare Medico-Militară „Cantacuzino” și a spus că este „impresionat” ce s-a realizat, recomandând românilor să se vaccineze.