Peste 400 de persoane din Republica Moldova, bănuite că şi-ar fi vândut voturile la alegerile de duminică

Peste 400 de persoane din Republica Moldova sunt bănuite că şi-ar fi vândut voturile la alegerile care au avut loc duminică. Poliția a identificat alegătorii care ar fi luat bani de la gruparea lui Ilan Șor. Până acum s-au dat amenzi de aproape 50 de mii de euro, iar verificările după scrutinul tensionat de peste Prut continuă.

Ultima Oră

Cele mai citite