Nereguli la service-uri auto și amenzi de 1,4 milioane de lei

Atenție unde vă reparați mașinile! Comisarii de la Protecția Consumatorilor au găsit un lung șir de nereguli la sute de service-uri auto din toată țara pe care le-au verificat: de la practici incorecte, până la lipsa autorizațiilor de funcționare sau condiții insalubre de lucru. Și au dat amenzi de peste un milion patru sute de mii de lei.

Ultima Oră

Cele mai citite