Republica Moldova: Elevii revin la școală pe 1 septembrie
Elevii din aproape 800 de instituții de învăţământ din Republica Moldova vor reveni în bănci de pe 1 septembrie. Părinţii şi directorii unităţilor de învăţământ au ales primul scenariu propus de Ministerul Educaţiei, adică prezența în proporție de 100% în sălile de clasă. Autorităţile au anunţat că toate școlile și grădinițele vor primi săpun și dezinfectanți.
20 August 2020, 09:19