Ministerul de Interne anunță că purtarea măştii va fi obligatorie pentru candidaţii şi echipele de campanie în timpul acţiunilor electorale

Purtarea măştii de protecţie, astfel încât să acopere nasul şi gura, este obligatorie pentru candidaţii şi echipele lor în timpul acţiunilor aferente campaniei electorale, a anunţat, vineri, purtătorul de cuvânt al Ministerului Afacerilor Interne, Monica Dajbog. Sunt primele alegeri la care nu vom asista în campania electorală la mitinguri cu mii de participanți sau la spectacole organizate special pentru alegători. Adunările electorale trebuie să respecte reguli foarte stricte impuse în pandemie.

Ultima Oră

Cele mai citite