Câteva mii de scoţieni au ieşit pe străzile din Glasgow pentru a cere demisia premierului Boris Johnson şi organizarea unui nou referendum pentru independenţa Scoţiei.
Scoţienii vor din nou independenţa. Zeci de mii de oameni au demonstrat pentru a cere un nou referendum. La manifestaţie a participat şi premierul Scoţiei, pentru prima oară de la preluarea funcţiei, acum 5 ani.