Belgia intră într-o nouă fază de relaxare. S-au redeschis terasele
Belgia trece la o nou fază de relaxare și permite redeschiderea teraselor, după mai bine de două luni în care măsurile de izolare au impus închiderea acestora. Momentul este foarte așteptat de proprietarii de cafenele, care și-au văzut afacerile amenințate de lunga perioada în care nu au putut opera. Concomitent cu terasele, Belgia relaxează și condițiile de deplasare în interiorul țării, urmând ca de la jumătatea lunii iunie să își deschidă și granițele.
9 June 2020, 13:44