reconsolidare clădiri
Mai mulți bucureșteni care locuiesc într-un imobil cu bulină intrat recent în programul de reconsolidări al Primăriei Generale acuză municipalitatea că face abuzuri. Lucrările ar fi început fără ca ei să își dea acordul și în lipsa tuturor avizelor necesare. Locatarii se plâng și că vor fi mutați din locuințe împotriva voinței lor. Reprezentanții primăriei resping toate aceste acuzații.
Primăria Capitalei vrea să aloce 10 milioane de euro pentru reconsolidarea clădirilor cu bulină roșie
10 milioane de euro. Acesta este bugetul pe care Primăria Capitalei are în plan să îl aloce în acest an reconsolidării clădirilor cu bulină roșie.

