BUCUREȘTI | Acțiuni de amploare ale polițiștilor și jandarmilor pe străzile Capitalei. Mai mulți conducători auto au fost prinși băuți sau sub influența substanțelor psihoactive

Trei cluburi celebre din București au fost închise aseară pentru că nu au respectat măsurile sanitare impuse în starea de alertă. Au fost acțiuni de amploare ale polițiștilor și jandarmilor și pe străzile Capitalei. Mai mulți conducători auto au fost prinși băuți sau sub influența substanțelor psihoactive. Amenzile se ridică la peste 120.000 de lei.

Razie în București. Polițiștii au verificat dacă în restaurantele și cluburile din Capitală se respectă măsurile anticovid. Agenții de la Rutieră au căutat șoferi băuți sau sub influența drogurilor

Controale și amenzi de zeci de mii de lei, noaptea trecută, în București. Polițiștii și reprezentanții altor instituții au verificat dacă în restaurantele și cluburile din Capitală se respectă măsurile anticovid. Au fost filtre și pe bulevarde, unde agenții de la Rutieră au căutat șoferi băuți sau sub influența drogurilor.

Ultima Oră

Cele mai citite