Atac cibernetic asupra spitalelor. Hackerii au cerut o răscumpărare de peste 150 de mii de euro în Bitcoin

Blocajul generat de atacul hackerilor continuă în mai multe spitale din Bucureşti şi din ţară, iar experții în securitate cibernetică fac eforturi pentru a restabili conexiunile afectate. Între timp, atacatorii au lansat și cerere de răscumparare în Bitcoin, echivalentul a peste 150 de mii de euro. Nu a fost specificat numele vreunei organizaţii care să revendice atacul.

Ultima Oră

Cele mai citite