Perimetru securizat în zona blocului devastat de explozie. În scara afectată, nicio posibilitate de a se intra

A fost o noapte albă în cartierul Rahova, atât pentru salvatori, cât și pentru oamenii care și-au lăsat locuințele și toată agoniseala în urmă. În scara afectată de explozie nu există nicio posibilitate de a se intra și nu poate exista nicio discuție în acest sens, a subliniat primarul interimar al Capitalei, într-o declarație susținută sâmbătă, la prânz.

Prima noapte după explozia din Rahova. Continuă evaluarea clădirilor afectate. Sute de persoane, consiliate psihologic

"Am trecut de prima noapte după explozie. Suntem în teren, alături de oameni. Echipele Primăriei Capitalei și DGASMB sunt în continuare în teren, oferind sprijin direct persoanelor afectate de explozia din Rahova. A fost o noapte dificilă, dar nimeni nu a fost lăsat singur", a transmis, sâmbătă dimineață, pe rețelele de socializare, primarul interimar al Capitalei, Stelian Bujduveanu.

Ultima Oră

Cele mai citite