punct amendă
Premierul Florin Cîțu a anunțat, după ședința de Guvern de miercuri, înghețarea punctului de amendă la 145 de lei, anul viitor.
Șoferii vârstnici ar putea plăti amenzi în funcție de punctul de pensie
Pensinarii ar putea plăti amenzi mai mici atunci când calcă prea tare pedala de accelerație sau nu acordă prioritate. Este propunerea unor parlamentari care vor ca amenzile să fie calculate în funcție de punctul de pensie. Altfel, spun ei, vârstnicilor le este imposibil să își plătească amenzile de circulație.

