pui de lebădă
Un pui de lebădă a fost salvat de comisarii Gărzii de Mediu din Arad. Pasărea avea în cioc un cârlig de pescuit şi nu mai putea să mănânce. Cel mai probabil s-a rănit căutându-şi hrană pe malul Mureşului, un loc frecventat de pescari.
Autoritățile oferă recompensă celor care au informații despre puii de lebadă dispăruți din parcul IOR
Dispăruți fără urmă! E povestea misterioasă a celor opt pui de lebădă, dintr-un mare parc din sectorul 3 al Capitalei. Cel mai probabil au fost furați, susțin autoritățile locale, care cer acum ajutorul oamenilor. Pe cel care va da informații despre făptaș îl așteaptă o recompensă de o mie de lei.

