protestul politistilor
Proteste ale polițiștilor în Capitală. Sindicaliștii au ieșit în stradă de Ziua Poliției Române. Sunt nemulțumiți de salarizare, dar acuză și subfinantarea sistemului și slaba dotare cu echipamente.

