Revoltă după rezultatul alegerilor. Tinerii au ieșit, din nou, în stradă, în Capitală și în câteva mari orașe

Și joi seară s-au strâns tineri în Capitală, în Piața Victoriei, să spună “Nu” schimbării direcției pro europene pe care ne-am angajat și pentru care am luptat atâția ani. Sunt proteste în mai multe mari orașe din țară, față de rezultatul primului tur al alegerilor prezidențiale, câștigat de independentul Călin Georgescu.

Studenţii din toată țara au protestat la Timișoara

Sute de studenţi din toată ţara s-au strâns, sâmbătă, în centrul Timișoarei, au adus cu ei candele şi un sicriu, şi au scandat mesaje împotriva corupţiei şi a parlamentarilor care fac legi pentru ei.

Proteste ale studenților de la Drept față de modificarea legilor Justiției

Protest mut. Sute de studenți ai facultăților de drept din Bucureși și Iași, nemulțumiți de modificările aduse codului penal și legilor justiției, au stat câte 30 de minute pe treptele instituțiilor de învățământ, în liniște, cu Constituția în mână sau legați la ochi. La final, au aplaudat, așa cum au procedat în aceste zile și magistrații care au protestat față de pachetul de legi ale justiției.

Ultima Oră

Cele mai citite