O nouă zi de proteste în mai multe administrații fiscale din țară. De data aceasta au întrerupt spontan lucrul angajați din județele Iași, Dolj, Vrancea, Buzău, Bacău.
După 5 ore de negocieri pe tema legii salarizării, angajaţii ANAF au primit doar promisiunea că Parlamentul va ţine seama de nemulţumirile lor. Preşedintele Agenţiei a discutat şi cu premierul, dar acesta i-a spus că doar senatorii şi deputaţii pot să împiedice reducerea lefurilor angajaţilor ANAF.