protest sindicate poliție
Aproape 300 de polițiști protestează în fața Ministerului de Interne. Este încă unul dintre demersurile pregătite de sindicate. Acestea cer respectarea legii salarizării, un tratament egal cu celelalte categorii profesionale aflate în linia întâi în pandemie.

