protest cadre didactice
Mii de angajați din învățământul preuniversitar au ieșit din nou în stradă în mai multe orașe din țară și spun că nu cred în angajamentele anunțate de guvern, așa că vor continua protestul până când vor primi răspunsuri satisfăcătoare la toate revendicările.
Protest la Guvern al sindicaliștilor din educație. Ei sunt nemulțumiți că salariile nu au fost majorate conform legii
Un număr de aproximativ 100 de angajaţi din învăţământ au participat, joi, la un miting în Piaţa Victoriei, solicitând Guvernului majorarea salariilor angajaţilor din educaţie potrivit Legii salarizării. Sindicaliștii au pichetat apoi și sediile partidelor PSD și PNL

