Metrorex va extinde perioada cu vârf de trafic, unde intervalul de circulație a trenurilor va fi redus, și va suplimenta garniturile de tren pe perioada iernii, atunci cânt situația o va impune pentru evitarea supraaglomerării, informează compania, printr-un comunicat remis miercuri AGERPRES.