Peste 50 de profesori din Republica Moldova vor participa, în premieră, la Academia Basarabiei, la un program de instruire pentru a face faţă dezinformării şi manipulării Istoriei românilor şi a Limbii române, potrivit TVR Moldova.
Cursuri intensive de Limba română pentru dascălii din Republica Moldova. 32 de profesori de peste Prut au sosit la Centrul de Formare Permanentă a Universitații Ștefan cel Mare din Suceava, unde își vor perfecționa cunoștințele în perioada următoare.
17 June 2024, 22:49 (actualizat 18 June 2024, 00:09)