Incident șocant în județul Timiș. Un profesor de la Liceul Tehnologic "Aurel Vlaicu" din Lugoj a fost bătut de un elev. Lovit cu pumnii în față, bărbatul a ajuns la spital cu răni grave și a avut nevoie de îngrijiri medicale. Conducerea unității de învățământ îl cercetează disciplinar pe profesor. Iar Inspectoratul Școlar a început o anchetă care o vizează și pe directoarea liceului.