România a devansat Olanda la producția de gaze și devine cel mai mare producător

România devine cel mai mare producător de gaze din UE - un nou statut energetic în Europa. România și-a asigurat, în premieră, poziția de lider al producției de gaze naturale în Uniunea Europeană, conform ultimului raport publicat de Direcția Generală pentru Energie din cadrul Comisiei Europene.

Ultima Oră

Cele mai citite