Protest inedit al fermierilor din județul Sălaj. Mai mulți crescători de vaci au vărsat laptele, nemulțumiți de prețurile prea mici pe care le primesc de la procesatori. Fermierii reclamă că nu își mai acoperă costurile și avertizează că iau în calcul să renunțe la animale. Între timp, în magazine, litrul de lapte se vinde chiar și de peste trei ori mai scump decât la poarta fermei.