Ion Rădoi: S-au trezit cei de la conducerea ministerului să facă metroul rentabil. Transportul public, peste tot, este subvenționat. Nici la Londra, nu e rentabil. Metrorex ar trebui să majoreze prețul unei călătorii la 50 de lei ca să devină rentabilă

Preţul unei călătorii cu metroul ar trebui majorat până la 50 de lei pentru ca Metrorex să devină rentabilă, aşa cum îşi propun noua conducere a companiei şi ministrul Transporturilor, a declarat, marţi, preşedintele "Unitatea" - Sindicatul Liber din Metrou (USLM), Ion Rădoi, într-o conferinţă de presă.

Ultima Oră

Cele mai citite