Prefectura Gorj funcționează într-o clădire afectată de cutremure. Angajații și oamenii care vin să își rezolve problemele sunt în pericol. Procedurile pentru mutarea instituției într-o altă clădire sunt complicate

Angajații prefecturii Gorj lucrează de luni de zile într-o clădire afectată de cutremur. Mai mult, în același imobil funcționează și Serviciul pașapoarte și cel de permise auto. Prefectul spune că procedurile pentru mutarea instituției într-o altă clădire sunt foarte complicate. Până anul viitor nu există fonduri în buget pentru a susține chiria pentru alt imobil și cheltuielile aferente.

Spitalul din România în care 5 pacienți au murit din lipsă de oxigen: nimeni nu supraveghea instalația, ora aprovizionării cu oxigen în ziua tragediei a fost modificată, în spital nu erau medicamente anti-COVID

Concluzii șocante după un control al Prefecturii Gorj la spitalul COVID din Târgu-Cărbunești, unde 5 pacienți au murit în urmă cu o săptămână, când unitatea a rămas fără oxigen. Inspectorii au descoperit că spitalul nu avea pe stoc niciun medicament pentru COVID, alcool sanitar sau măști de oxigen.

Ultima Oră

Cele mai citite