În Serbia, mii de studenţi au manifestat împotriva guvernului şi a preşedintelui Alexander Vucici, pe care îi consideră responsabili de tragedia din gara Novi Sad.
Mii de studenţi au manifestat în cursul nopţii de marţi spre miercuri în Serbia, în mijlocul festivităţilor de Anul Nou, pentru a trage la răspundere autorităţile după prăbuşirea acoperişului unei gări din nordul ţării.