Bebeluși neîngrijiți, înfometați, uzi și murdari, la Spitalul de Pediatrie Sibiu. Este acuzația făcută de o mamă, care a postat prin intermediul altcuiva imagini pe Facebook.
Un timişorean a fost sancţionat de Poliţia Locală cu 900 de lei, pentru că a postat fotografii cu maşini de poliţie parcate neregulamentar şi a folosit cuvinte jignitoare. Bărbatul consideră decizia abuzivă şi o va contesta în instanţă.
Câţiva tineri din Târgu Jiu riscă să fie amendaţi pentru o postare pe Facebook. Ei au filmat un echipaj de poliţie şi l-au criticat pentru că îşi făcea loc în trafic cu girofarul pornit. Oamenii legii au explicat că erau în misiune. Aşa că tinerii sunt acuzaţi că au afectat imaginea Poliţiei şi au fost "invitaţi" la secţie, unde au aflat că vor fi sancţionaţi contravenţional.