35 de tone de petrol au ajuns în Dunăre, în zona unei localităţi din Serbia. Autoritățile sârbe susțin că nu există risc de poluare la intrarea în România

Administraţia Naţională ''Apele Române'' (ANAR) informează că o cantitate de 35 de tone de petrol s-a scurs în Dunăre, provenite de la o navă sub pavilion bulgăresc. Conform ultimelor informații primite de România de la partea sârbă, nu exista risc de poluare a Dunării la intrarea în țară.

Ultima Oră

Cele mai citite