politisti coronavirus
Șeful Inspectoratului de Poliție Vrancea și doi adjuncți se află în izolare la domiciliu după ce au intrat în contact cu o persoană infectată cu coronavirus. Cei trei polițiști nu au simptomele bolii, dar trebuie să stea 14 zile în izolare.
25 de polițiști de la Secția 19 din Capitală, în izolare la domiciliu, după ce o colegă de-a lor a fost depistată pozitiv la COVID-19
O polițistă a Secției 19 din Capitală este infectată cu noul coronavirus. Confirmarea a primit-o ieri spre seară și imediat a fost internată în Spitalul Matei Balș din Capitală. Alţi 25 de angajaţi ai secţiei de poliţie, care ar fi intrat în contact cu poliţista, sunt acum în autoizolare. Se ştie şi cum a fost contaminată tânăra polițistă: a luat virusul de la un jandarm care a fost şi el testat pozitiv.
Poliţiştii au primit 100.000 de măşti, 51.000 de perechi de mănuşi şi dezinfectant
Poliţiştii din toată ţara au fost instruiţi de medici pentru a preveni infectarea cu noul virus. În Bucureşti şi în ţară, oamenii legii au primit în total 100.000 de măşti şi peste 50.000 de mănuşi, a declarat, marți, şeful Poliţiei Române, Liviu Vasilescu, citat de Mediafax.
- 1
- 2

