Proiect MAI: Închisoare pe viață pentru cel care ucide polițiști sau jandarmi

Închisoare pe viață pentru cel care ucide polițiști sau jandarmi! Este una dintre modificările legislative propuse de Ministerul de Interne. Proiectul mai prevede ca cei care înjură sau fac semne obscene unui om al legii să facă închisoare. Această propunere este, însă, contestată pentru că ar aduce atingere... libertăţii de exprimare!

Doi tineri din Timișoara, bătuți de polițiști din greșeală. Victimele au ajuns la spital cu răni grave

Acuzații grave la adresa polițiștilor și jandarmilor timișoreni. Doi tineri au fost snopiți în bătaie de oamenii legii după ce au fost confundați cu doi cunoscuți interlopi. Victimele au ajuns la spital cu multiple răni și au avut nevoie chiar de intervenții chirurgicale. Mai mulți polițiști și jandarmi din Timișoara au fost aduși aseară la audieri la Parchetul Militar.

Amendat pentru gesturi obscene. Un tânăr din Constanţa i-a făcut semnele unui poliţist

Un tânăr din Constanţa s-a ales cu amendă după ce i-a făcut semne obscene unui poliţist care asista la un examen auto. Băiatul era pasager într-un autoturism care se afla în trafic. La rugămintea poliţistului, cursanta a condus până în parcarea în care a ajuns tânărul. În acel loc, poliţistul şi-a chemat şi colegii care l-au legitimat şi l-au amendat pe băiatul nervos. Tânărul are 22 de ani şi, în 2015, a fost respins de trei ori la examenul auto.

Ultima Oră

Cele mai citite