politie sibiu
Un șofer de 23 de ani a condus beat o mașină neinmatriculată, apoi a reușit să fugă din sediul poliției și chiar să fure o mașină a agenților. Este isprava unui tânăr din Sibiu, care nu s-a mulțumit să plece cu autospeciala, ci a început să oprească șoferii în trafic și să-i amendeze.
Lucian Bode, despre cazul de la Sibiu: Situaţie hilară. Dacă n-ar fi de plâns, am râde
Ministrul afacerilor interne, Lucian Bode, a declarat că situaţia de la Poliţia din Sibiu, unde un tânăr în stare de ebrietate a furat o maşină de poliţie şi a oprit alţi şoferi, este "hilară" şi că şeful Poliţiei Române a dispus o anchetă.

