pod periculos
Podul Giulești Sârbi e într-o stare avansată de degradare și ar putea provoca oricând o tragedie. Cererea a fost făcută în cadrul Comitetului pentru Situații de Urgență de către administratorul podului, CFR Infrastructură. Nu avem, însă, o confirmare oficială din partea companiei feroviare. Deocamdată, a fost restricționată circulația autobuzelor, iar oamenii din zonă sunt revoltați.

