pod Adunaţii Copăceni
Podul peste Argeș de la Adunații Copăceni, care leagă Capitala de sudul țării, este deschis circulației astăzi. Lucrările au început în vara lui 2019 și trebuiau finalizate încă din ianuarie. Între timp șoferii au fost nevoiți să se înghesuie pe un pod provizoriu cu doar o bandă pe sens.
Marile şantiere, mereu întârziate. De ce nu sunt gata podul de la Adunaţii Copăceni și podul Constanța
România este ţara şantierelor întârziate. Se adună luni bune şi chiar ani de amânări din tot felul de motive. Două poduri vitale pentru traficul rutier şi feroviar nu au fost consolidate la timp din cauza proiectelor tehnice. În cazul celui de la Adunaţii Copăceni, peste Argeş, nu a fost găsit la timp proiectul iniţial, din anii ‘80. Iar la Podul Constanţa nu se lucrează decât câte patru ore. Noaptea.
Podul de la Adunaţii Copăceni se închide, pentru reparaţii. Circulaţia se va desfăşura pe un pod provizoriu
Podul de pe DN 5, peste râul Argeş, de la Adunaţii Copăceni, s-a închis de astăzi, timp de şase luni, pentru reparaţii, iar circulaţia se va desfăşura pe podul provizoriu, informează Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere.
Un pod şubrezit de promisiuni, care nu a mai fost reabilitat din vremea comunismului
Podul folosit în fiecare zi de mii de şoferi, care fac drumul dintre Bucureşti şi Bulgaria, se rupe bucată cu bucată. Compania de Drumuri vrea să construiască un nou pod, care să îl înlocuiască pe cel şubrezit, pe perioada reparaţiilor. Ca de obicei însă, când e vorba de infrastructură, drumul de la intenţie la realizare e foarte greu de parcurs.

