E alertă sanitară în împrejurimile oraşului italian Brescia. Oamenii se imbolnăvesc pe capete: fac pneumonie. Zilnic se înregistrează zeci de cazuri. Doi dintre bolnavi au murit şi autoritățile au deschis deja o anchetă pentru stabilirea cauzei acestei adevărate epidemii.