Un sportiv de 16 ani a murit după ce a făcut baie într-o piscină din Râmnicu Sărat. Mai multe anchete, în desfăşurare

Autorităţile au închis piscina din Râmnicu Sărat în care un sportiv de 16 ani a făcut baie şi ulterior a murit. Potrivit inspectorilor de la protecţia consumatorilor apa nu ar fi fost limpede şi ar fi avut pete verzi. Mai multe instituţii au deschis anchete în urma tragediei. Nu este însă exclus ca tânărul să fi făcut o formă de meningită şi septicemie. Familia aşteaptă acum rezultatele necropsiei.

Ultima Oră

Cele mai citite