Premierul Marcel Ciolacu a declarat, miercuri, la începutul ședinței de guvern că vrea să lămurească orice speculație legată de pilonul II de pensie. El a subliniat că nu are în plan să naționalizeze pilonul și nici să-l supraimpoziteze și a acuzat ca totul este doar o manipulare a celor de la USR.