Marcel Ciolacu: Am fost acuzați că naționalizăm pilonul II de pensii, acum că îl vom supraimpozita, nu are nimeni vreun asemenea plan. USR să răspundă pentru miliardul de la vaccinuri și să nu mai manipuleze

Premierul Marcel Ciolacu a declarat, miercuri, la începutul ședinței de guvern că vrea să lămurească orice speculație legată de pilonul II de pensie. El a subliniat că nu are în plan să naționalizeze pilonul și nici să-l supraimpoziteze și a acuzat ca totul este doar o manipulare a celor de la USR.

Ultima Oră

Cele mai citite