pichete
Câteva sute de angajați ai Metrorex au protestat la Guvern, nemulţumiţi de bugetul alocat companiei, lipsa personalului şi renunţarea la contractele de închiriere a spaţiilor comerciale din staţii. Ei au afirmat că siguranţa călătorilor este pusă în pericol de deciziile conducerii companiei şi au cerut demisia ministrului Transporturilor.

