Patronatele cer Guvernului să fie obligatorie pentru angajați pauza de o oră

Pauză de masă obligatorie pentru toţi salariaţii şi bonusuri de performanţă de până la 500 de lei, pentru care firmele nu plătesc impozit. Sunt măsuri pe care patronatele le propun Guvernului pentru a creşte randamentul angajaţilor. Sindicaliştii susţin iniţiativele, dar numai dacă patronii garantează că nu reduc salariile.

A fost lansată o aplicație pentru comenzi de mâncare în grup

V-aţi obişnuit ca la birou să comandaţi mâncare pentru toată lumea şi apoi să strângeţi suma exactă? Acum nu trebuie să mai faceţi calcule. O aplicaţie lansată recent permite comenzi de grup, iar fiecare îşi face singur plata. Mâncarea ajunge etichetată la birou.

Ultima Oră

Cele mai citite