Patronatele cer Guvernului să fie obligatorie pentru angajați pauza de o oră
Pauză de masă obligatorie pentru toţi salariaţii şi bonusuri de performanţă de până la 500 de lei, pentru care firmele nu plătesc impozit. Sunt măsuri pe care patronatele le propun Guvernului pentru a creşte randamentul angajaţilor. Sindicaliştii susţin iniţiativele, dar numai dacă patronii garantează că nu reduc salariile.
3 September 2018, 22:21