Peste 21 de milioane de pasageri au tranzitat anul trecut aeroporturile din România, iar în 2023 s-ar putea înregistra un număr mai mare decât cel din 2019, au afirmat specialişti în domeniu, prezenţi la o şedinţă de lucru organizată la Braşov.
Compania Naţională Aeroporturi Bucureşti (CNAB) atrage atenţia referitor la posibile aglomerări pe fluxurile de pasageri, în special pe cele internaţionale, la orele de vârf.