Papa Francisc a binecuvântat 800 de bolnavi în Catedrala Sfânta Maria Regină din Iași. Suveranul Pontif a transmis un mesaj și copiiilor sărbătoriți pe 1 iunie

Să-i binecuvântăm și să le dăruim dreptul la viitor! Este mesajul transmis la Iași de Papa Francisc tuturor copiilor de ziua lor. În Capitala Moldovei, în fața a peste 150 de mii de oameni, Sfântul Părinte a pledat pentru unitatea familiei și i-a îndemnat pe oameni să nu-și uite niciodată rădăcinile. Au fost momente emoționante și la Catedrala Catolicădin oraș, unde Papa a sărutat pe frunte și a binecuvântat mai mulți copii bolnavi.

Ultima Oră

Cele mai citite