Criza apei se încheie în Câmpina și alte patru localităţi din Prahoava, dar şi la Spitalul Orăşenesc din Băicoi. Specialiștii Direcției de Sănătate Publică au constatat, în urma analizelor de laborator, că apa este potabilă și poate fi consumată de populație fără restricții.
Supărare și revoltă printre locuitorii din Prahova și Dâmbovița care nu au nici acum apă potabilă la robinete. Pentru consum, localnicii continuă să primească apă la pet-uri.