otrăviți
O educatoare de la o grădiniţă din China a fost condamnată la moarte pentru otrăvirea a 25 de copii, dintre care unul a decedat. Femeia ar fi recurs la acest gest pentru a se răzbuna pe colegul său.
Un bărbat din Germania care otrăvea mâncarea colegilor săi, condamnat la închisoare pe viaţă
Un german care a otrăvit sandvişurile şi băuturile colegilor săi a fost condamnat, joi, la închisoare pe viaţă pentru tentativă de omor, transmite dpa, preluată de Agerpres.

