operatiune de salvare marea neagra
Marinarii salvaţi după ce cargoul Volgo Balt 179 s-a scufundat în Marea Neagră au fost aduşi vineri dimineaţă în dana pentru pasageri din portul Constanţa. Mai multe echipaje SMURD şi ale Serviciului de Ambulanţă Judeţean au fost trimise în port. Cadrele medicale au verificat starea de sănătate a marinarilor și i-au testat pentru noul coronavirus. Ei au fost transportați la Spitalul Județean. Două persoane sunt în continuare căutate în valurile mării.

