Emmanuel Macron s-a întâlnit cu Olaf Scholz, în încercarea de a revigora relațiile dintre Franța și Germania
Președintele Franței, Emmanuel Macron s-a întâlnit cu Olaf Scholz, cancelarul Germaniei în încercarea de a revigora relațiile dintre cele două țări după apariția mai multor puncte de divergență legate în special de energie și de industria de apărare, pe fondul războiului din Ucraina. Întâlnirea celor doi oficiali a avut loc la Palatul Élysée după ce reuniunea miniștrilor din Franța și Germania s-a amânat pentru anul viitor.
27 October 2022, 11:03