oamenii legii
Scandal cu focuri de armă duminică seară în satul Văcăreşti de lângă Târgovişte. Doi polițiști au ajuns la spital după ce au fost atacați cu o furcă și o coasă. Scandalul a pornit de la un localnic beat care agresa trecătorii.
Hunedoara: Oamenii legii, amenințați și puși pe fugă de persoane în stare de ebrietate
Trei politiști și un jandarm din județul Hunedoara au fost amenintați cu bătaia și puși pe fugă de mai multe persoane aflate în stare de ebrietate. S-a întâmplat în timp ce forțele de intervenție se aflau în misiune.

