A fost prăpăd şi în judeţul Bihor, unde un bărbat de 56 de ani a fost luat de o viitură puternică. Sătenii l-au găsit fără viaţă în albia unui pârâu. La Oraviţa, în Caraş-Severin, apele adunate de pe versanţi au năvălit pe străzile oraşului.
Cei doi oameni daţi dispăruţi aseară într-o comună din Bacău în urma unei viituri au fost găsiţi morţi. Tragedia s-a produs în comuna Ghimeş, unde un pârâu de munte i-a înghitit cu tot cu cal și căruță.