Noi restrictii
Noi restricții în Franța în contextul creșterii cazurilor de infectare cu noul coronavirus. Premierul Jean Castex a anunțat că de mâine se închid frontierele cu țările exterioare Uniunii Europene, cu excepția unor situații de urgență care impun deplasări în aceste zone.
Bogdan Despescu: 36 de mii de cadre din MAI împreună cu colegii din MApN și polițiști locali sunt pe teren pentru a se asigura că se respecta interdicțiile. Forțele vor fi suplimentate
Secretarul de stat Bogdan Despescu a reamintit românilor care doresc să revină în țară că vor intra în carantină pentru 14 zile și nu vor putea petrece sărbătorile cu cei dragi și a făcut un apel la aceștia să rămână acolo unde sunt. De asemena Bogdan Despescu a spus că forțele de ordine vor fi suplimentate în perioada următoare.

