Dezastru în India. Bolnavii de COVID mor în ambulanțe, în fața spitalelor care nu mai au nici paturi libere, nici oxigen. Crematoriile funcționează non-stop

India, care părea că e pe punctul de a câștiga lupta cu infectările, se prăbușește acum sub povara coronavirusului. Zilnic se înregistrează peste un sfert de milion de cazuri noi. Numărul morților a ajuns la 1.700 pe zi. Spitalele, morgile și cimitirele sunt complet blocate. Capitala New Delhi și alte 13 state nu au avut altă soluție decât carantina totală.

Ultima Oră

Cele mai citite